м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця у другій декаді лютого: зниження цін прискорилося

14.02.20

Ринок спостерігає подальше просідання цін закупівлі свиней забійних кондицій. За повідомленням Асоціації «Свинарі Україні», ледь помітний ціновий зсув, зафіксований у першому тижні лютого 2020 року (0,5%), значно посилився у другому тижні. Відтак середня ціна на свинину в живій вазі виявилася на 4,3% меншою у порівнянні з цінами початку місяця та становила 41,2 грн/кг.

Якщо минулого тижня оператори закривали угоди за ціною 43 грн/кг, то нині такої позначки досягають одиниці. Більшість транзакцій відбувається в ціновому діапазоні 40-42,5 грн/кг, тобто на на 2 грн/кг нижче за попередній тиждень. Відповідно, у другій декаді лютого товарне поголів’я торгувалося за цінами, що відступили від позицій минулого періоду на 0,5-2,5 грн/кг.

Аналітики пояснюють таку кон’юнктуру сезонними тенденціями та низькою торгівельною активністю ринку. Оператори скаржаться на тиск з боку ринку курятини, який також демонструє знижувальний ціновий тренд. Зазначені обставини не дають виробникам підстав для оптимізму, а закупівельники прогнозують подальше зниження цін та звуження цінового діапазону вже наступного тижня. Водночас попит кінцевого споживача свинини відзначається слабкою еластичністю та мляво реагує на коливання цін; отже, поточна ситуація не є надто сприятливою для більшості переробників навіть за умови подальшого зниження закупівельних цін.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019-2020 рр.

*Прогноз
Джерело: Аналітичний відділ АСУ
Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. Дата створення — 14 липня 2011-го. Наразі АСУ об'єднує 42 господарства, які забезпечують 50% промислового виробництва свинини в Україні. Основною ціллю Асоціації є захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення світових стандартів виробництва продукції завдяки впровадженню сучасних технологій.

Архів
Дивитись