м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця: ціни змінили траєкторію

02.12.19

Друга половина листопада: вектор закупівельних цін на свинину змінив напрям свого руху. За результатами моніторингу цін живця свиней забійних кондицій, середній показник зрушив з місця у додатний бік та склав 44,4 грн/кг, додавши 0,3% у вартості. Про таку динаміку повідомляють спеціалісти аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

 

Протягом передостаннього тижня листопада ціни на свинину живою вагою коливалися в межах 43-45,5 грн/кг. Так, більшість товарних партій реалізували за цінами попереднього тижня,  та окремі постачальники живця з Західних областей змогли реалізувати поголів’я на 0,5-1 грн/кг дорожче. Утім, вже під кінець тижня стало зрозуміло: дане позитивне коливання є передвісником сезонної активізації.

 

За словами представників м’ясопереробної галузі, обсяги продажів свинини наразі досить мляві та не дають підстав сподіватися на подорожчання. З іншого боку, спеціалісти відзначають, що висхідний рух цін у цю пору є досить закономірним та очікуваним через сезонну активізацію заготівлі сировини явищем. Частина м’ясокомбінатів наразі формують запаси свинини для виробництва м’ясних делікатесів та ковбас, які потраплять на прилавки роздрібних мереж напередодні свят. Та, все ж, переробники зазначають, що з кожним роком об’єми осінньої заготівлі зменшуються через відсутність ажіотажного попиту на м’ясну продукцію у передноворічний період.

     Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

Асоціація «Свинарі України» неприбуткова добровільна організація. АСУ об'єднує 39 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основна ціль даного об’єднання – захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції шляхом впровадження сучасних технологій. 

 

Архів
Дивитись