м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця: «завмирання» цін

01.10.19

У кінці першого осіннього місяця ціни на свиней забійних кондицій призупинили свій спадний рух. За результатами моніторингу цін закупівлі на свиней живою вагою середньоринковий цінник цього тижня зупинився на рівні 45,45 грн/кг, що незначною мірою відрізняється від показників ціни минулого тижня. Свідченням цього є підсумки опитування учасників Асоціації «Свинарі України»*.

Протягом останнього тижня вересня більшість виробників свинини реалізували свій товар по 43,5-46,5 грн/кг. Хоча торги минулого тижня були досить напруженими, більшість операторів змогли втримати ціну в межах минулотижневого діапазону. Основним фактором підтримки внітрішніх цін на ринку живця залишається обмеженість пропозиції тварин забійних кондицій і, як наслідок, підвищення конкуренції між закупівельниками (зокрема у Центральних та Західних областях).

 З огляду на це частина переробних підприємств проявляє більшу активність закупівлі: деякі заготівельники починають перемовини про товарні партії на наступний тиждень раніше ніж зазвичай, окремі ж перестраховуються та замовляють додаткові об’єми.

Такі настрої вселяють у свинарів сподівання на відносну стабільність цін закупівлі на початку жовтня, а найоптимістичніші не виключають можливості незначної реабілітації цін.

Представники Асоціації «М’ясна галузь» стриманіші у своїх прогнозах: вони очікують, що ціни закупівлі наступного тижня коливатимуться в межах 43,5-46 грн/кг.

 

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

 

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

Асоціація «Свинарі України» — неприбуткова, добровільна організація. АСУ об'єднує 39 господарств, які забезпечують 41% промислового виробництва свинини в Україні. Основна ціль даного об’єднання – захист прав та інтересів підприємств у галузі свинарства, досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції шляхом впровадження сучасних технологій. 

 

Архів
Дивитись