м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Раптовий підйом на ринку живця

07.10.19

Другий місяць осені для виробників свинини почався досить позитивно: закупівельні ціни на живець свиней раптово зросли. За підсумками моніторингу цін на свинину живою вагою, який проводить аналітичний відділ АСУ, середня ціна закупівлі цього тижня зросла більше, ніж на 4%, та сягнула 47,46 грн/кг.

За свідченнями операторів ринку більшість товарних партій цього тижня реалізували по 46-49 грн/кг. Окрім того, якщо у Центрі та на Заході країни переважно траплялися ціни від 47 грн/кг та вище, то у східних областях ціни тяжіли до «дешевої» межі діапазону, а епізодично і були нижчими. Така невідповідність цін спричинена більшою конкуренцією між закупівельниками за товарні партії на тлі обмеженої пропозиції свиней забійних кондицій. Деякі переробники в таких умовах зменшили обсяги заготівлі живця та «підстрахувалися» імпортною охолодженою свининою.

Цінову ситуацію на наступному тижні представники переробки коментують досить обережно та утримуються від конкретних прогнозів, враховуючи значну волатильність ринку протягом останніх тижнів. Тим не менш, більшість опитаних переробників та учасники Асоціації «М’ясна галузь» зокрема, очікують відносної сталості цін в межах 46-49 грн/кг з незначним висхідним рухом у межах цього діапазону. Проте вже у другій половині жовтня оператори очікують повернення спадного тренду, який, за їх оцінками, триватиме до середини листопада.

 

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

 

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

Асоціація  «Свинарі України» - добровільна неприбуткова організація. Основна ціль даного об’єднання – це захист прав та інтересів підприємств галузі свинарства, а також досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції через впровадження сучасних технологій.

 

Архів
Дивитись