м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця: серпень приніс подешевшання свинини в закупівлі

12.08.19

  Для свинарів серпень 2019 почався із пониження цін на живець свиней на території України. За даними, одержаними від Асоціації «Свинарі України» в результаті проведеного ними моніторингу закупівельних цін, цьоготижневий середній показник втратив 4,8% у порівнянні з показниками останнього тижня липня (тепер він - 47,2 грн/кг).

У перший тиждень серпня свинина живцем була на 1-2,5 грн/кг дешевше, ніж у кінці липня. Відповідно, діапазон закупівельних цін мав негативний зсув (до 46-48 грн/кг). Трохи вищі ціни закупівлі свинини живою вагою залишилися стабільними лишень на Півдні країни, де фактором підтримки цін виступає попит з боку людей, що саме перебувають на курорті – це зумовлено обмеженістю пропозиції кондиційної свинини на Півдні.

За даними опитування представників переробної галузі, причинами пониження цін на свиней забійних кондицій виступили активізація імпорту й скорочення обсягів заготівлі живця – як внаслідок зміни орієнтації на сировину закордонного походження, так і через дуже мляву реалізацію. Окремі переробники зазначають: об’єми закупівлі цього тижня скоротилися на 30-50%.

З огляду на такі тенденції певна частина закупівельників очікує і на подальше зниження цін на живець (у межах 1-2 грн/кг). Спираючись на результати опитування серед учасників Асоціації «М’ясна галузь», можемо сказати, що більшість переробників планує наступного тижня здійснювати закупівлю свиней забійних кондицій по 45,5-47 грн/кг.

Але є й оператори, що, навпаки, налаштовані позитивно – на стабілізацію цін у середині серпня через низку факторів. Очікується менший потік імпортної свинини через вичерпання квот на частину імпортних позицій (зокрема на безкісткову свинину), укріплення цін на свинину в окремих країнах ЄС та перегляд митної вартості імпортних позицій у бік підвищення. Під впливом цих факторів (а особливо – останнього) «бар’єрна ціна» зросла до 49,5 грн/кг.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

* Асоціація  «Свинарі України» - добровільна неприбуткова організація. Основна ціль даного об’єднання – це захист прав та інтересів підприємств галузі свинарства, а також досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції через впровадження сучасних технологій.  

Архів
Дивитись