м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця: подорожчання свинини в кінці літа

27.08.19

Підвищення цін на свинину в закупівлі – ось, чим відзначилася для свинарів третя декада серпня. Тенденцію цін на підвищення зауважили аналітики Асоціації «Свинарі України», як підсумок щотижневого моніторингу цін.

Протягом передостаннього тижня літа ціна на свиней забійних кондицій коливалася в межах 47,5-50 грн/кг. Середньоринковий показник початку другої декади піднявся до 48,8 грн/кг – це на 3,6% вище, аніж тижнем раніше.

 Отже, очікування виробників свинини щодо пожвавлення цін перед тривалими святковими вихідними виправдалися – за результатами торгів у кінці попереднього тижня свинарі реалізували товарні партії на 1-2,5 грн/кг дорожче.

Окрім сезонно обмеженої пропозиції свиней живою вагою, вагомий вплив на цінову динаміку мало те, що одне з великих підприємств на Заході країни мало здійснити вимушений вихід з торгівлі. Як наслідок, змінилася географія заготівлі операторів західних областей, що тепер шукають нових контрагентів і в центральній частині країни. Це дещо посилило конкуренцію поміж заготівельниками живця, тож, на думку переробників, такі обставини слугуватимуть фактором підтримки цін упродовж ще кількох тижнів.

Більша частина м’ясопереробників налаштована на позитивне зміщення цінової позначки у межах цьоготижневого діапазону наступного тижня. Результати опитування серед учасників Асоціації «М’ясна галузь» вказали на намір більшості закупівельників утримати ціни в межах 48-50 грн/кг на наступному тижні.

 Та, все ж, не слід забувати: м’ясопереробники вважають, що на такому рівні ціни закупівлі не зможуть перебувати довше пари-трійки тижнів – за умов високих цін на свинину вітчизняного виробника та послаблення продажів, що очікується з наступного тижня, нестачу свинини компенсуватиме імпорт.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

*-прогноз

* Асоціація  «Свинарі України» - добровільна неприбуткова організація. Основна ціль даного об’єднання – це захист прав та інтересів підприємств галузі свинарства, а також досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції через впровадження сучасних технологій.  

Архів
Дивитись