м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Ринок живця: липневе подорожчання свинини

30.07.19

Суттєве підвищення закупівельних цін – ось, чим порадувала свинарів друга половина липня. Якщо вартість живця у середині місяця становила до 44,2 грн/кг (відбулося подорожчання свинини майже на 3% в порівнянні з показниками кінця першої декади), то цього тижня цінові позначки сягнули 48,2 грн/кг (отже, приріст середнього показника ціни перевищив аж 9%). Інформацію про позитивні тенденції коливань цін на свиней живою вагою маємо від аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України».

На момент середини липня ціни на свиней забійних кондицій коливалися в діапазоні від 43 до 45 грн/кг, а вже у кінці місяця товарні партії було реалізовано по 47-49 грн/кг. Оператори пояснюють явище пожвавленої активності споживача на ринку обмеженістю пропозиції свиней забійних кондицій, зумовленою повільнішим приростом живця влітку. Також окремі переробники відзначили певне покращення реалізації живця протягом останньої пари тижнів – так само і в курортних зонах. Одним із факторів підтримки можемо вважати млявий імпорт свинини.

Спираючись на дані про підвищення цін, отримані цього тижня, і виробники, і переробники очікують продовження висхідного руху цінових показників і наступного тижня також. Саме так: більшість представників Асоціації «М’ясна Галузь» вважає, що ціни на свиней живою вагою варіюватимуть у межах 48-50 грн/кг. Більше того – у кінці тижня було озвучено і вищі ціни.

Однак від прогнозів подальших коливань цін переробники поки що утримуються. Вони зауважують, що раптове підвищення цін може спровокувати нисхідний рух показників у найближчій перспективі. По-перше, підвищення роздрібних цін на м’ясопродукти може «відлякати» споживача від свинини на ринку. По-друге ж, тенденція подорожчання свинини в Україні іде в розріз із трендом подешевшання свинини в Центрі та на Півночі ЄС – це робить імпортну продукцію значно привабливішою для виробників м’ясних виробів.

 

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2019 рр.

Джерело: Аналітичний відділ АСУ

* - прогноз

 

 * «Свинарі України» - добровільна неприбуткова організація. Основна ціль даного об’єднання – це захист прав та інтересів підприємств галузі свинарства, а також досягнення рівня світових стандартів виробництва продукції через впровадження сучасних технологій.  

Архів
Дивитись