м. Херсон, вул. Тираспольська 31, оф. 409
+38 0552 41 72 16
+38 0552 41 76 07

Особливості робочого процесу

Північноамериканська система вирощування свиней

З самого початку стратегія компанії була орієнтована на північноамериканську систему вирощування свиней. Саме ця система стала джерелом багатьох технологічних рішень, зокрема - комплексу «компактних» боксів в цеху опоросу (на 24 станка). Це істотно спростило менеджмент стада і полегшило роботу операторам.

Північноамериканська система вирощування свиней

Система вентиляції

Клімат Херсонської області відомий своїми сильними температурними перепадами протягом року: від «-20» взимку до «+50» влітку. Щоб уберегти свиней від теплового стресу, на виробництві компанії «ЗООТЕХНОЛОГІЯ» застосовують різні підходи в організації системи вентиляції. У маточне відділення повітря подається через кулпади (плакучі панелі), які охолоджують його, а потім відпрацьоване повітря витягується вентиляторами, що допомагає уникати протягів.

На дорощуванні діє аналогічний принцип вентиляції, єдина відмінність полягає у відсутності охолодження.

На відгодівлі встановлена тунельна вентиляція: з одного кінця будівлі розташовані спеціальні штори, з іншого - витяжні вентилятори. Ґратчасті перегородки між станками дозволяють рівномірно охолоджувати всіх свиней. При дуже високій температурі тварини додатково зрошуються прохолодною водою.

Взимку на відгодівлі вентиляція працює за дещо іншим принципом: повітря потрапляє у приміщення через дах, а його відпрацьований залишок і аміак витягуються за допомогою підземної вентиляції.

Система вентиляції

Система годування

«ЗООТЕХНОЛОГІЯ» використовує автоматичні системи сухого годування. Виняток робиться лише для підсисних поросят і поросят на першому етапі дорощування, які дуже чутливі до смаку корму, їм престартер задається вручну (бо при автоматичній роздачі гранули кришаться і втрачають свій «апетитний» запах).

На відгодівлі застосовуються годівниці канадського виробництва, організовані за методом «wet-dry feeding» (мокро-сухого годування). Його важлива перевага - в здатності зволожити корм в самій годівниці.

Щоб забезпечити заданий приріст свиней, використовуються високоякісні корми, престартери, БМВД і інші добавки, які здобуваються тільки у перевірених партнерів.

Відлучення поросят

Згідно технології поросят відлучають від свиноматки на 25-26 день життя вагою понад 8 кг, а на відгодівлю переводять у віці 72-74 дня середньою вагою 30 кг. Забійних кондицій свині досягають на 160-167 день життя при конверсії корму 2,9.

Програмне забезпечення

В даний час компанія «ЗООТЕХНОЛОГІЯ» для обліку в свинарстві користується вітчизняним програмним комплексом PigCentre, відмовившись на її користь від старої версії AgroSoft та PlemOffice, що не мали достатньої гнучкості і здатності до адаптації.

Замкнутий цикл

«ЗООТЕХНОЛОГІЯ» має повний замкнутий цикл вирощування свиней, від репродуктора до відгодівлі. 

Переробка

«ЗООТЕХНОЛОГІЯ» має сучасний забійний цех в м.Скадовськ, який було модернізовано в 2018 році. В 2019 році цех було сертифіковано за Системою управління безпечністю харчових продуктів HACCP 

Роздрібна мережа

З 2017 року підприємство розвиває власну роздрібну мережу «М’ясний №1». В 2019 році магазинів було вже 6. «М’ясний №1» - це зареєстрований товарний знак.